Badania serca - po co i dla kogo? - dla zdrowia

Badania Holter cieszyn

Kardiolog a profilaktyka


Profilaktyka wskazywana jest przez lekarzy jako rzecz zdecydowanie najważniejsza, która może uchronić organizm przed rozwojem choroby. Dzięki profilaktyce ma się możliwość zdiagnozowania choroby bardzo wcześnie, co daje szansę n

Badania serca - po co i dla kogo? - dla zdrowia Badania Holter cieszyn
a szybkie jej wyleczenie bez skutków ubocznych, wydłużonego leczenia. Profilaktyka w kardiologii to nie tylko regularne badania stanu zdrowia i częste wizyty u lekarza. To także zdrowy tryb życia. Mamy tu na myśli zarówno odpowiednią dietę, która unika potraf ciężkich, bardzo tłustych, które obciążają organizm. Drugą kwestią jest regularny wysiłek fizyczny. Nie chodzi tu o jednorazowe ćwiczenia, czy spacer, ale właśnie o ową regularność. Nawet kilkadziesiąt minut dziennie wystarczy aby poprawić w długim terminie stan organizmu człowieka. Podkreślają to wszyscy lekarze, z kardiologami włącznie.



Czy warto studiować kardiologię?


W niniejszym tekście zastanowimy się nad tym, czy warto studiować kardiologię i dlaczego coraz więcej młodych potencjalnych lekarzy decyduje się właśnie na taką ścieżkę rozwoju. Kardiolog to jeden z najbardziej poważanych zawodów w branży medycyny. Znane i uznane nazwiska, jak na przykład profesor Religa i ich historia pokazuje, że w dziedzinie kardiologii do osiągnięcia jest bardzo, bardzo wiele. Każdy z zabiegów wykonywanych przez najbardziej doświadczonego kardiologa to prawdziwe wyzwanie, którego efekty mogą uratować komuś życie. Innym aspektem przemawiającym za pójściem na kardiologię są zarobki, które z roku na rok rosną.



Już pod koniec XIX wieku były

Kardiologia (z gr. "καρδιά" – serce, "λόγος" – nauka) – dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty i mniejszych naczyń krwionośnych), ich rozpoznawaniem i leczeniem.


W 1733 angielski pastor i naukowiec Stephen Hales po raz pierwszy inwazyjnie mierzył ciśnienie krwi wprowadzając rurę do tętnicy szyjnej konia i związując ją z cylindrem szklanym. Najstarszymi lekami działającymi na serce są glikozydy naparstnicy, których użycie w leczeniu obrzęków opisał w 1785 William Withering. W 1816 francuz René Théophile Hyacinthe Laënnec wynalazł stetoskop pierwotnie w formie prostego drewnianego cylindra, który umożliwiał osłuchiwanie serca. Już pod koniec XIX wieku były rozpowszechnione stetoskopy z elastycznymi wężykami do obu uszu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog



© 2019 http://dla-zdrowia.informator.nowaruda.pl/